SME
Nedeľa, 17. október, 2021 | Meniny má HedvigaKrížovkyKrížovky

Prehľad najdôležitejších ekonomických udalostí v SR - august 2007

Prehľad najdôležitejších ekonomických udalostí v SR - august 2007

1. augusta

Predsedovia samosprávnych krajov iniciovali stretnutie s premiérom Robertom Ficom, pretože podľa nich je vážne ohrozená neopakovateľná šanca na využitie peňazí z európskych fondov pre rozvoj Slovenska.

Vláda SR na svojom stredajšom zasadnutí vymenovala Pavla Tarinu do funkcie splnomocnenca vlády SR pre informačnú spoločnosť s účinnosťou od 1. augusta. Post splnomocnenca teda bude obsadený až po vyše siedmich mesiacoch, keďže v decembri minulého roka bol z postu odvolaný vtedajší splnomocnenec Miroslav Kukučka.

Skryť Vypnúť reklamu

Nepracujúci dôchodcovia, ktorí sú rodičmi nezaopatrených detí, by mali mať od začiatku budúceho roka nárok na príplatok k prídavku na dieťa v sume 300 Sk mesačne. Vyplýva to z návrhu novely zákona o prídavku na dieťa, ktorý v stredu schválila vláda.

Od začiatku septembra sa zvýši základná dávka v hmotnej núdzi, ako aj príspevok na bývanie. Vyplýva to nariadenia o sumách dávok v hmotnej núdzi, ktoré v stredu schválila vláda.

Československá energetická spoločnosť, a.s., v stredu poprela medializované informácie, že ponúkla projekt výstavby nového energetického zdroja iným mestám ako Trebišovu.

Objem menového agregátu M3 v máji po prvýkrát prekročil objem jedného bilióna korún.


2. augusta

Podpredseda Správy štátnych hmotných rezerv Ladislav Debnár, nominant Slovenskej národnej strany (SNS), nebude po dohode so svojím straníckym predsedom Jánom Slotom dočasne vykonávať svoju funkciu. Debnár bol odsúdený vlani Krajským súdom v Trenčíne za trestný čin marenia konkurznej podstaty.

Skryť Vypnúť reklamu

Strana maďarskej koalície na najbližšom okrúhlom stole počas rokovania opozičných strán otvorí otázku odvolania ministerky práce a sociálnych vecí Viery Tomanovej.

Sieť slovenských čerpacích staníc JET prevádzkuje od začiatku augusta tohto roka spoločnosť Lukoil Slovakia s.r.o., ktorá nahradí predchádzajúceho vlastníka ConocoPhilips Slovakia.


3. augusta

Zdravotná poisťovňa Dôvera považuje zmeny v ročnom zúčtovaní, ktoré v novele zákona o zdravotnom poistení navrhuje Ministerstvo zdravotníctva SR, za nedostatočné.

Podľa analýzy Telekomunikačného úradu SR na veľkoobchodnom trhu č. 1, ktorý zahŕňa zostavenie volania vo verejnej telefónnej sieti v pevnom umiestnení nie je naďalej efektívna súťaž.


4. augusta

Ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Viera Tomanová má plnú dôveru predsedu vlády Roberta Fica. Premier zároveň obvinil médiá zo šikanovania ministerky Tomanovej.

Skryť Vypnúť reklamu

Asociácia dôchodkových správcovských spoločností (ADSS) sa dôrazne ohradzuje proti obvineniam premiéra Roberta Fica, že práve dôchodkové správcovské spoločnosti (DSS) sú za mediálnym škandálom okolo ministerky práce, sociálnych vecí a rodiny Viery Tomanovej. Ako na brífingu uviedol predseda ADSS Peter Socha, asociácia si nemyslí, že vie ovládať novinárov, aby písali o pripravovaných zmenách v penzijnom systéme podľa želania DSS.


6. augusta

Inštitút finančnej politiky (IFP) pri ministerstve financií (MF) informoval, že schodky verejných financií Slovenska za roky 2003 až 2005 sú napokon nižšie, ako doteraz uvádzalo MF. Môže za to zmena metodiky, na základe ktorej sa uskutočňuje revízia doterajších výsledkov hospodárenia verejnej správy.

Skryť Vypnúť reklamu

Väčšina bánk pôsobiacich na slovenskom trhu dosiahla v prvom polroku tohto roka kladný výsledok hospodárenia a sektor ako celok tak vytvoril zisk pred zdanením takmer 11 mld. Sk. Stratu vykázali pobočka portugalskej banky Banco Mais a pobočka holandskej banky ABN Amro Bank.


7. augusta

Keďže kumulatívna strata všetkých dôchodkových správcovských spoločností (DSS) v roku 2005 dosiahla 1,45 mld. Sk a v roku 2006 už 1,73 mld. Sk, vystupuje do popredia riziko, že občan ako sporiteľ v druhom pilieri nedostane vo výške dôchodku ani tú sumu, ktorú do druhého piliera vložil, vyhlásil premiér Robert Fico. "V protiklade k tomuto stratovému hospodáreniu platy manažérov DSS dosahujú v priemere niekoľko stotisíc mesačne, pričom výnimkou nie sú ani mesačné príjmy presahujúce milión korún," dodal.

Skryť Vypnúť reklamu

Európska komisia (EK) predpokladá, že Národný strategický referenčný rámec pre Slovensko v programovom období 2007 až 2013 bude oficiálne prijatý a následne parafovaný najneskôr do 17. augusta tohto roku. Vyplynulo to z memoranda, ktoré podpísali minister výstavby Marian Janušek a predstaviteľ EK José Palma Andrés.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR) navrhlo vytvoriť právny rámec na zakladanie tzv. sociálnych podnikov. Má ísť o podnik, v ktorom aspoň 30 % zamestnancov najmenej počas 12 kalendárnych mesiacov tvoria zamestnanci, ktorí pred prijatím do pracovného pomeru boli znevýhodnenými uchádzačmi o zamestnanie.

Mesto Trenčín definitívne prišlo o dotáciu 202 mil. Sk na výstavbu infraštruktúry pripravovanej priemyselnej zóny Bratislavská. Samospráva nesúhlasila s podmienkami na získanie dotácie.

Skryť Vypnúť reklamu

8. augusta

Vládny kabinet schválil návrh novely zákona o zdravotných poisťovniach. Návrhom novely zákona sa má od začiatku budúceho roka znížiť maximum peňazí, ktoré môže poisťovňa použiť na vlastnú správu, na 3 % z vybraného poistného zo súčasnej úrovne 4 %. Novela zároveň stanovuje, že kladný hospodársky výsledok môže poisťovňa použiť výhradne na úhradu zdravotnej starostlivosti.

Slovenský plynárenský priemysel vyplatí v tomto roku mimoriadne dividendy vo výške 16 mld. Sk. Ako uviedol minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek po rokovaní vlády, približne polovicu z tejto sumy získa štát a zvyšok konzorcium spoločností E.ON Ruhrgas a Gaz de France.

Guvernér Národnej banky Slovenska Ivan Šramko vyvrátil tvrdenia premiéra Róberta Fica, že kvôli stratám dôchodkových správcovských spoločností (DSS) je ohrozený druhý penzijný pilier. “Systém je vytvorený bezpečne a prípadné straty DSS nemajú žiaden súvis s výnosmi klientov. Ak by DSS skrachovala, celý takzvaný poistný fond prejde pod správu inej DSS,” informoval Šramko.

Skryť Vypnúť reklamu

Odbor koncentrácie Protimonopolného úradu (PMÚ) SR schválil v stredu koncentráciu švajčiarskeho podnikateľa Slavia Capital Holding SA a slovenského podnikateľa Palma - Tumys, a.s.


9. augusta

Vláda chce podľa predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu obrať mladú a strednú generáciu o slušné dôchodky, lebo chce zalepiť dieru v rozpočte Sociálnej poisťovne (SP). Dzurinda to povedal na tlačovej besede strany s tým, že ministerka práce Viera Tomanová udelila nie bezvýznamnú dotáciu organizácii, ktorá sa na tej diere podieľa, preto bude opozícia na pondelkovom stretnutí rokovať o jej odvolávaní.

Kresťanskí demokrati cítia po roku pôsobenia ministerky práce, sociálnych vecí a rodiny Viery Tomanovej chaos a bezradnosť, povedal podpredseda Kresťanskodemokratického hnutia Július Brocka. Podľa neho ministerka zlyhala v odbornosti, kompetentnosti, schopnosti viesť ministerstvo, rozumne nakladať s prostriedkami daňových poplatníkov, či presadzovaním klientelizmu.

Skryť Vypnúť reklamu

Minister pôdohospodárstva SR Miroslav Jureňa označil súčasný zákon o obchodných reťazcoch za "impotentný". Ako na štvrtkovej tlačovej besede dodal, zákon síce existuje, ale nikto nekontroluje jeho dodržiavanie.

Asociácia nemocníc Slovenska požiadala ministerstvo zdravotníctva, aby prepracovalo návrh novely nariadenia vlády o verejnej minimálnej sieti poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

Česko-slovenská private equity skupina Penta získala po súhlase poľského protimonopolného úradu od spoločností AIG Global Investment Group a Switalski & Synowie firmu Žabka Polska S.A, ktorá prevádzkuje maloobchodný reťazec v Poľsku.


10. augusta

Zahraničný obchod vykázal podľa predbežných údajov v júni tohto roka deficit v objeme 4,5 mld. SK. V porovnaní so šiestym mesiacom minulého roka to predstavuje zníženie zhruba o 300 mil. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Skryť Vypnúť reklamu

Medziročná inflácia v júli oproti júnu spomalila o 0,2 percentuálneho bodu na 2,3 %. V medzimesačnom porovnaní spotrebiteľské ceny sa v júli oproti júnu nezmenili. V priemere za prvých šesť mesiacov tohto roka tak spotrebiteľské ceny na Slovensku medziročne vzrástli o 2,6 %.

Skupina Slovnaft oznámila, že jej prevádzkový zisk v prvom polroku 2007 medziročne klesol o 14 % na 4,75 mld. Sk, čistý zisk skupiny sa znížil medziročne o 7 % na 4,24 mld. Sk.

 

13. augusta

Ministerstvo zdravotníctva SR oznámilo, že chce odložiť plánované zlúčenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne a Spoločnej zdravotnej poisťovne.

Ministerstvu financií sa po počiatočných problémoch s vyhlásením výberového konania napokon na tretí pokus podarilo vybrať realizátora informačnej kampane o zavedení eura. Kampaň budú realizovať spoločnosti Creo/Young & Rubicam, s.r.o. a jej dcérska firma Mediaedge:cia Slovak Republic, s.r.o.

Skryť Vypnúť reklamu

Ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Viera Tomanová odmietla pridelenie dotácie neziskovej organizácii Privilégium ako dôvod na svoje odvolanie.

Opozícia ohlásila, že sa pokúsi v parlamente na mimoriadnej schôdzi odvolať ministerku Tomanovú. Dôvodom na jej odvolanie má byť nezodpovedné pôsobenie na čele ministerstva.


14. augusta

Slovenská ekonomika v druhom štvrťroku mierne zrýchlila svoju dynamiku, keď reálne vzrástla o 9,2 %. V období od apríla do konca júna sa vytvoril hrubý domáci produkt (HDP) v objeme 449,3 mld. Sk. V bežných cenách zaznamenal nárast o 11,3 %.

V druhom štvrťroku 2007 bolo na Slovensku zamestnaných 2,164 mil. osôb. Zamestnanosť v SR sa tak medziročne zvýšila o 2 %. Celková zamestnanosť po sezónnej úprave dosiahla 2,163 mil. osôb a medziročne stúpla o 1,8 %.

Skryť Vypnúť reklamu

15. augusta

Ministerstvo financií SR (MF) navrhlo budúcoročný štátny rozpočet s deficitom 24,218 mld. Sk. Celkové príjmy štátneho rozpočtu sa pre rok 2008 rozpočtujú na úrovni 345,953 mld. Sk a celkové výdavky sú rozpočtované vo výške 370,171 mld. Sk.

Ministerstvo pôdohospodárstva (MP) nesúhlasí s návrhom štátneho rozpočtu, ktorý počíta s priamymi platbami pre agrorezort v objeme 6,7 mld. Sk, čo predstavuje 50,54 % úrovne pôvodných pätnástich členských krajín EÚ.

Telekomunikačný úrad SR rozhodol, že spoločnosť Slovak Telekom, a.s. (ST) je povinná upraviť ceny za ukončenie volaní vo svojej sieti. Ceny za ukončenie volaní v strednej prevádzke klesnú na základe rozhodnutia o približne 54 % a pri silnej prevádzke o viac ako 40 %.

Skryť Vypnúť reklamu

Vláda rozhodla, že od septembra sa zvýši príspevok pri narodení dieťaťa, a to o 100 Sk na 4 560 Sk.

Slovensko by malo podľa guvernéra NBS Ivana Šramka inflačné maastrichtské kritérium začať plniť už v auguste. Naznačili to podľa neho údaje o vývoji spotrebiteľských cien podľa národnej metodiky, zverejnené Štatistickým úradom SR minulý týždeň.


16. augusta

Harmonizovaná inflácia dosiahla na Slovensku v júli úroveň 1,2 %. Na medzimesačnej báze pritom dosiahol pokles cien meraný harmonizovaným indexom spotrebiteľských cien (HICP) hodnotu 0,1 %.

Slovensko by podľa návrhu štátneho rozpočtu aj v roku 2008 malo profitovať zo vstupu do EÚ, pričom dostane z jej rozpočtu o 19,9 mld. Sk viac, ako odvedie. Výška odvodov a príspevkov Slovenska do rozpočtu EÚ by podľa MF SR mala dosiahnuť 19,59 mld. Sk. Na druhej strane príjmy zo všeobecného rozpočtu EÚ v budúcom roku sú predpokladané vo výške 39,03 mld. Sk, pričom v návrhu je započítaný medziročný nárast pohľadávok voči únii vo výške 0,43 mld. Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií (MDPT) SR by podľa prvého návrhu budúcoročného štátneho rozpočtu malo mať v roku 2008 na výdavky celkovo 26,240 mld. Sk. Táto predbežná suma je o 1,021 mld. Sk nižšia ako schválené výdavky rezortu dopravy pre tento rok.

Penetrácia mobilných služieb stúpla v SR ku koncu júna medziročne o 15,2 percentuálneho bodu na 105,63 %.


17. augusta

Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) sa bude podľa jej ústrednej riaditeľky Nadeždy Machútovej pri kontrolách pri zavedení eura zameriavať predovšetkým na to, či je cena tovaru a služby uvedená, či je uvedená správne a či je správne prepočítaná.

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví SR (ÚRSO) vypracoval nové pravidlá obchodovania so zemným plynom kvôli liberalizácii trhu.

Skryť Vypnúť reklamu

Európska komisia oficiálne prijala Národný strategický referenčný rámec (NSRR) Slovenskej republiky pre programové obdobie 2007 až 2013, počas ktorého bude môcť Slovensko vyčerpať viac ako 400 mld. Sk na jedenásť operačných programov.

Minister výstavby a regionálneho rozvoja SR Marian Janušek vyhlásil, že bude žiadať navýšenie rozpočtu svojho rezortu v roku 2008.


20. augusta

Národná diaľničná spoločnosť zrušila užšiu nadlimitnú súťaž na komplexnú službu elektronického výberu mýta.

Zástupcovia zamestnávateľov odišli z rokovania Hospodárskej a sociálnej rady SR, ktorá mimoriadne rokovala o novele zákona o sociálnom poistení. Podľa Republikovej únie zamestnávateľov a Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení sa totiž na tripartite porušili pravidlá sociálneho dialógu

Skryť Vypnúť reklamu

Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií informovalo, že žiada o zvýšenie svojho rozpočtu v roku 2008 o 11,167 mld. Sk zo sumy 26,240 mld. Sk, ktorú navrhlo Ministerstvo financií SR v návrhu budúcoročného rozpočtu rezortu dopravy.


21. augusta

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) oznámila, že pripravuje podklady na opätovné vyhlásenie užšej súťaže na komplexnú službu elektronického výberu mýta. Hlavnou zmenou podľa NDS bude rozšírenie maximálneho počtu uchádzačov, ktorých na záver súťaže obstarávateľ vyzve na predloženie ponuky, z doterajších piatich na osem až desať.

Občianske združenie (OZ) Sporiteľ informovalo, že podá trestné oznámenie na premiéra Roberta Fica. Predseda vlády sa mal podľa OZ dopustiť šírenia poplašnej správy. Podľa OZ na svojej tlačovej besede 7. augusta totiž okrem iného vyhlásil, že v rámci sporenia do druhého piliera občanom hrozí, že nedostanú ani tú sumu, ktorú si nasporili, alebo dokonca "nedostanú vôbec nič".

Riaditeľ úseku stratégie Národnej diaľničnej spoločnosti Tibor Schlosser označil za nepravdivé tvrdenie, že súťaž na elektronický výber mýta bola zrušená kvôli úniku informácií z tendrovej dokumentácie.

Distribučná spoločnosť Východoslovenská energetika, a.s. informovala, že plánuje v tomto roku preinvestovať 1,45 mld. Sk.


22. augusta

Vláda schválila návrh novely zákona o sociálnom poistení. Od začiatku budúceho roka by sa tak mali maximálne vymeriavacie základy pre platenie poistného na dôchodkové poistenie, poistenie v nezamestnanosti a poistného do rezervného fondu solidarity zvýšiť zo súčasného trojnásobku na štvornásobok priemernej mzdy na Slovensku.

Novela zákona o sociálnom poistení obsahuje návrhy, ktoré sú diskriminačné a protiústavné a berú vybraným skupinám výhody, ktoré im poskytuje súčasný dôchodkový systém, uviedla na mimoriadnom brífingu podpredsedníčka SDKÚ-DS Iveta Radičová

Primátor Piešťan Remo Cicutto potvrdil, že mesto plánuje predať svoj desaťpercentný podiel v tamojších kúpeľoch. Dôvodom je nedostatočný zisk.

Vláda schválila návrh novely zákona o spotrebnej dani z tabakových výrobkov, podľa ktorého by sa malo od 1. januára 2008 zvýšiť daňové zaťaženie cigár, tabaku a aj cigariet.

Predseda predstavenstva rakúskej spoločnosti Flughafen Wien Herbert Kaufmann uviedol, že viedenské letisko má naďalej záujem o spoluprácu s letiskom v Bratislave.


23. augusta

Slovenská lekárska únia špecialistov oznámila, že nesúhlasí s plánovaným zavedením povinných poukazov od praktických lekárov na vyšetrenie k špecialistom.

ČSOB informovala, že proces ukončenia transformácie v rámci oddelenia slovenských aktivít ČSOB od aktivít v ČR vrcholí. "Začiatkom augusta sme uzatvorili zakladateľské zmluvy k založeniu novej akciovej spoločnosti. Tá začne fungovať od 1. januára 2008," uviedol vrchný riaditeľ slovenskej ČSOB, ktorá je zatiaľ ešte stále pobočkou pražskej banky, Daniel Kollár.


24. augusta

Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR (MDPT) navrhlo zrušiť vládou uloženú úlohu, ktorou sa mal vytvoriť Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb. Návrh predostrelo MDPT vzhľadom na skutočnosť, že dôvody, pre ktoré sa navrhovalo koncom mája 2005 zlúčenie Telekomunikačného úradu SR (TÚ) a Poštového regulačného úradu SR, stratili svoje opodstatnenie.

Americká spoločnosť Manitowoc, ktorá jej jedným z najväčších svetových výrobcov zdvíhacích zariadení pre stavebníctvo, uzavrela dohodu so spoločnosťou Valcovňa profilov o otvorení závodu na výrobu žeriavov v regióne Šariš.

Kresťanskodemokratické hnutie informovalo, že navrhne zaviesť príspevok na sťahovanie za prácou vo výške maximálne 30 tis. Sk.


27. augusta

Prídavok na dieťa, ktorý ministerstvo práce a sociálnych vecí navrhovalo zvýšiť od začiatku septembra o 10 Sk na 550 Sk, sa nezvýši. Ministerka Viera Tomanová totiž nepredložila návrh na rokovanie vlády.

Opozičné strany oznámili, že 30. augusta podajú do parlamentu návrh na odvolanie ministerky Tomanovej.

SDKÚ-DS predložila do parlamentu novelu zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy, ktorá má priniesť jasné pravidlá pre prideľovanie dotácií zo štátneho rozpočtu.

V prvom polroku dosiahli príjmy Sociálnej poisťovne bez prevodu z minulého roka objem 68,847 mld. Sk, vrátane 9,6 mld. Sk zo Štátnych finančných aktív SR na krytie deficitu kvôli zavedeniu druhého piliera.


28. augusta

Úrokové sadzby Národnej banky Slovenska (NBS) zostali po rokovaní bankovej rady centrálnej banky naďalej bez zmeny.

Slovensko by malo inflačné maastrichtské kritérium začať plniť v septembri tohto roka, uviedol guvernér centrálnej banky Ivan Šramko.

Celkový hrubý zahraničný dlh SR dosiahol ku koncu mája tohto roka 36,691 mld. USD a medzimesačne klesol o 337 mil. USD.

Podnikateľské prostredie na Slovensku sa v druhom štvrťroku tohto roka podľa Podnikateľskej aliancie Slovenska (PAS) opäť mierne zhoršilo.

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) bude prešetrovať aj tretiu súťaž na výber realizátora informačnej a komunikačnej kampane o zavedení eura. Úrad totiž dostal dve námietky vo veci tejto súťaže návrhov.


30. augusta

Slovenská koruna voči euru v júli posilnila o 0,9 %, a to z úrovne 33,828 SKK/EUR na 33,541 SKK/EUR. Priemerný kurz sa posilnil o 2 %.

Zverejnenie nových podmienok súťaže na výber dodávateľa systému elektronického mýta sa posunulo.

Opozícia podala do Národnej rady SR návrh na odvolanie ministerky práce, sociálnych vecí a rodiny Viery Tomanovej. Ako dôvod uviedla jej morálne a odborné zlyhanie.


31. augusta

Priemerné úrokové miery zo stavu úverov v obchodných bankách v júli v porovnaní s júnovou úrovňou klesli o 0,08 percentuálneho bodu na 6,87 %.

Slovenský bankový sektor dosiahol za sedem mesiacov tohto roka zisk po zdanení v objeme 10,85 mld. Sk, pričom hrubý zisk predstavoval 12,701 mld. Sk.

Štát bude musieť talianskej spoločnosti Enel, ktorá je 66-percentným akcionárom Slovenských elektrární, a.s. (SE), vrátiť podľa denníka Pravda 2,5 mld. Sk. Audítorská firma Deloitte & Touche zistila, že 66 % akcií SE, ktoré taliansky investor získal v apríli minulého roka za 31,4 mld. Sk, mali nižšiu hodnotu.

Sezónne očistená miera nezamestnanosti na Slovensku v júli klesla na 10,6 % z júnovej úrovne 10,7 %. Malo tak najvyššiu mieru nezamestnanosti v rámci EÚ.


Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Ekonomika

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 2. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 4. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 5. Ľudia v núdzi potrebujú pomoc, nakúpte potraviny aj pre nich
 6. K online predplatnému získate 30€ na nákup v sieti Intersport
 7. ŠFRB:Výstavbu a kúpu nájomných bytov podporujeme reálnymi krokmi
 8. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma
 9. Bratislavu bude sprevádzať luxus
 10. Pandémia upozornila na automatizáciu. Nahradí ľudí technika?
 1. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 2. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 4. Wüstenrot rástol v predaji životného i neživotného poistenia
 5. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 6. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 7. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 8. S deťmi za zdravím do Vysokých Tatier
 9. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 10. Šetrenie energie v domácnosti: Diaľkové meranie pomáha sporiť
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 17 694
 2. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 9 652
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 6 445
 4. V centre Bratislavy je na predaj 5-izbový apartmán. Takto vyzerá 6 234
 5. Bratovražedná vojna navždy zmenila Ameriku 4 910
 6. Bratislavu bude sprevádzať luxus 4 525
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 4 163
 8. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 735
 9. Aký polystyrén je najlepší na zatepľovanie? Sivý robí divy 3 189
 10. Odišli, ale nezabúdame. Spomínajte s Korzárom 2 870
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Jozef Majský

Život Jozefa Majského bol plný vzletov a pádov.


15. okt
Cena bitcoinu sa zvyšuje.

Bitcoin tento mesiac posilnil o viac než dve pätiny.


TASR 10 h
Šéf eurovalu Klaus Regling.

Verejný dlh na úrovni 60 percent je už podľa Reglinga neaktuálny.


TASR 10 h
Ladislav Kamenický.

Kamenický kritizuje, že návrh rozpočtu nepočíta so zvyšovaním platov v štátnej správe.


TASR 11 h

Blogy SME

 1. Tomáš Tenczer: Prečo šéfovia neznášajú home office
 2. INEKO: Vďaka biosimilárnym liekom Slovensko ušetrí 32 miliónov eur ročne
 3. Jiří Ščobák: Na změnu zdravotní pojišťovny už zbývá jen pár dní
 4. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 5. Miroslav Pollák: Utečenci a „ekonomickí migranti“
 6. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Medzipohlavné rozdiely v deľbe práce
 7. Inštitút strategických politík: Ničivá druhá vlna COVID-19 v Indii môže predznamenať úpadok Módího moci
 8. Milan Kuruc: Čomu pomohol odporúčaný homeoffice?
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 18 383
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 9 300
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 7 012
 4. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 6 188
 5. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 4 934
 6. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 4 209
 7. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 4 192
 8. Peter Chudý: Pribudnú ďalšie „biele kone“ v policajnej uniforme, prečo vyšetrovateľka Santusová neabsolvovala detektor lži, aké sú dôvody jej konca na inšpekcii? 3 832
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 2. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 6. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 7. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
Skryť Zatvoriť reklamu