SME
Štvrtok, 16. september, 2021 | Meniny má ĽudmilaKrížovkyKrížovky

Prehľad najdôležitejších ekonomických udalostí v SR - november 2007

Prehľad najdôležitejších ekonomických udalostí v SR - november 2007

2. novembra

Štátny rozpočet bol po desiatich mesiacoch tohto roka v prebytku 6,888 mld. Sk. Oproti koncu septembra sa tak hospodárenie štátu zlepšilo o 7,502 mld. Sk.

Žiadosť o účasť v opakovanej užšej súťaži na dodanie komplexnej služby elektronického výberu mýta podalo do uplynutia termínu v piatok 2. novembra tohto roku celkom osem uchádzačov.


4. novembra

Legislatívny odbor Národnej rady SR nezapracoval do novely zákona o sociálnom poistení schválený pozmeňujúci návrh poslankyne Ivety Radičovej (SDKÚ-DS), ktorý vypúšťa možnosť vstúpiť do druhého piliera počas prvého polroka budúceho roka.

Skryť Vypnúť reklamu

5. novembra

Talianska diaľničná spoločnosť Autostrade Group potvrdila účasť v opakovanom tendri na dodanie komplexnej služby elektronického mýta od roku 2009.


6. novembra

Titul Firma roka v hodnotení týždenníka Trend získala prvýkrát spoločnosť Samsung Electronics Slovakia, s.r.o., Galanta.

Združenie Satways navrhuje pre Slovensko satelitný systém na výber mýtneho na základe technológie GPS/GSM, ktorý je podobný fungujúcemu mýtnemu systému v Nemecku. Podľa prezidenta Slovak Telekomu Miroslava Majoroša je však prispôsobený na spoplatnenie okolo 2 400 kilometrov diaľnic, rýchlociest a ciest prvej triedy v SR.

Pravdepodobnosť prijatia eura v januári 2009 podľa ekonomických analytikov po septembrovom prepade o šesť percentuálnych bodov na 70 % v októbri opäť mierne stúpla na 71 %. Ako ďalej vyplýva z pravidelného prieskumu inštitútu Ineko a Klubu ekonomických analytikov, priaznivý vplyv mal vládou schválený návrh štátneho rozpočtu na rok 2008, keďže spĺňa kritériá pre prijatie eura.

Skryť Vypnúť reklamu

7. novembra

Pri tohtoročnom prepoisťovaní najviac poistencov stratila Union zdravotná poisťovňa (UZP), najväčší prílev zaznamenala zdravotná poisťovňa (ZP) Dôvera. Podľa konečných čísel sa poistný kmeň Dôvery zvýši od januára budúceho roku o 83 892 poistencov. Druhý najväčší prírastok zaznamenala Európska ZP, ktorá bude mať od budúceho roku o 55 791 poistencov viac. ZP Apollo bude takisto v pluse o 1 749 poistencov. Spoločná ZP bude mať od januára a 7 747 poistencov menej, Všeobecná ZP bude mať mínus o 13 603 poistencov. UZP prišla takmer o štvrtinu poistného kmeňa, keď medziročne bude mať o 120 082 poistencov

O získanie zákazky na vybudovanie a prevádzku systému na elektronický výber mýta na Slovensku sa uchádza aj rakúska stavebná spoločnosť Strabag. Ako pre rakúsku agentúru APA uviedol hovorca spoločnosti Christian Ebner, Strabag potvrdil záujem o účasť v tendri na elektronické mýto v konzorciu spolu s izraelskou spoločnosťou Housing & Construction Holding, ktorá sa zaoberá rozvojom infraštruktúry, a s realitnou firmou Africa Israel Investments.

Skryť Vypnúť reklamu

8. novembra

Prvý viceprezident Európskej banky pre obnovu a rozvoj Varel Freeman na stretnutí s premiérom Robertom Ficom vo štvrtok v Bratislave prejavil záujem a pripravenosť participovať na príprave tendrov na realizáciu diaľničných projektov verejno-súkromného partnerstva na Slovensku.

Prezident Ivan Gašparovič vrátil do parlamentu na opätovné prerokovanie novelu zákona o sociálnom poistení. Svoje rozhodnutie zdôvodnil tým, že predložená novela zákona v jednom ustanovení umožňuje dobrovoľný vstup do druhého piliera tým, ktorí tak nestihli urobiť do konca júna 2006 a v ďalšom ustanovení novely sa táto možnosť vypúšťa.

Nemecká spoločnosť E.ON postaví v Malženiciach paroplynovú elektráreň s výkonom dvakrát 210 megawattov (MW). Pôvodne mal mať paroplyn na západe Slovenska výkon dvakrát 190 MW. O tomto zámere informoval člen predstavenstva E.ON Johannes Teyssen na stredajšom stretnutí v Nemecku ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka.

Skryť Vypnúť reklamu

9. novembra

Slovenská ekonomika by mala podľa aktuálnych prognóz Európskej komisie v tomto roku reálne rásť 8,7-percentným tempom. Podľa v piatok zverejnenej správy by pritom ekonomický rast krajiny mal byť naďalej výrazne podporovaný predovšetkým domácim dopytom, zvlášť investíciami a konečnou spotrebou, avšak rásť by mal aj vplyv zahraničného dopytu.

Premiér Robert Fico navrhuje podpísať Pakt stability pre sociálnych partnerov, mimovládne organizácie, pre opozičné politické strany ako aj pre média. Tento pakt sa ma týkať obdobia pred rozhodnutím o zavedení eura na Slovensku ale aj obdobia po tomto rozhodnutí. Návrh paktu je podľa Roberta Fica v príprave a bol neformálne odkonzultovaný so sociálnymi partnermi, so zamestnávateľmi, s odbormi a podľa jeho slov aj s niektorými profesnými organizáciami ako je Združenie miest a obcí Slovenska.

Skryť Vypnúť reklamu

12. novembra

Tempo medziročného rastu spotrebiteľských cien v októbri zrýchlilo oproti septembru o 0,5 percentuálneho bodu na 3,3 %. V medzimesačnom porovnaní sa pritom ceny v októbri zvýšili o 0,6 %, kým v septembri stúpli o 0,2 %. V priemere za prvých desať mesiacov tohto roka tak inflácia na Slovensku dosiahla 2,7 %, čo oproti septembru znamenalo zvýšenie o 0,1 percentuálneho bodu. Informoval o tom Štatistický úrad SR.

Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda verejne vyzval premiéra Roberta Fica, aby odvolal ministra pôdohospodárstva Miroslava Jureňu za kauzu reštitúcie pozemkov pod Tatrami. Premiér Robert Fico oznámil, že navrhne ministrovi pôdohospodárstva Miroslavovi Jureňovi, aby odvolal námestníka riaditeľa Slovenského pozemkového fondu (SPF) Branislava Brízu.

Skryť Vypnúť reklamu

13. novembra

Slovenská ekonomika si v treťom štvrťroku udržala vysoké tempo z predchádzajúcich štvrťrokov, keď reálne vzrástla rovnako ako v druhom kvartáli o 9,4 %, vyplynulo to z rýchleho odhadu Štatistického úradu SR.

Poslankyňa za ĽS-HZDS Katarína Tóthová uviedla, že minister dopravy Ľubomír Vážny zo Smeru-SD navrhuje porušiť ústavu. Na utorkovom rokovaní Ústavnoprávneho výboru NR SR ostro kritizovala Vážneho návrh zákona, ktorým sa má urýchliť výstavba diaľnic. Tóthovej sa nepáči, že minister chce presadiť, aby vlastnícke práva k pozemkom, na ktorých sa má postaviť diaľnica, nebolo potrebné získať k stavebnému konaniu, ale až ku kolaudačnému konaniu.


14. novembra

Snahu premiéra Roberta Fica o vytvorenie tlaku proti rastu cien prostredníctvom zákona o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch označila opozičná SDKÚ-DS za absurdnú. Podľa podpredsedu strany Ivana Mikloša by totiž schválenie zákona v navrhovanom znení znamenalo pravý opak a ceny by sa zvyšovali.

Skryť Vypnúť reklamu

Ekonomický rast, ktorý podľa rýchleho odhadu Štatistického úradu SR (ŠÚ) v treťom štvrťroku tohto roka dosiahol 9,4 %, bol podľa guvernéra Národnej banky Slovenska Ivana Šramka pravdepodobne stále postavený na zdravých základoch.


15. novembra

Námestník generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu (SPF) Branislav Bríza, nominant ĽS-HZDS, informoval, že požiada ministra pôdohospodárstva Miroslava Jureňu o uvoľnenie z funkcie.

Medziročné tempo rastu spotrebiteľských cien podľa harmonizovaného indexu Európskej únie (HICP) v októbri zrýchlilo oproti septembru o 0,7 percentuálneho bodu na 2,4 %. Na medzimesačnej báze pritom ceny merané harmonizovaným indexom stúpli o 0,7 %, kým v septembri medzimesačne stúpli o 0,3 %. Informoval o tom Štatistický úrad SR.

Skryť Vypnúť reklamu

Európska komisia (EK) schválila Slovensku ďalšie dva operačné programy. Ide o Operačný program (OP) Zdravotníctvo a OP Životné prostredie. OP Zdravotníctvo dostane z Bruselu 250 mil. eur, ku ktorým pridajú štát a žiadatelia pri spolufinancovaní ešte ďalších 44 mil. eur.

Spoločnosť Nitra Invest informovala, že do priemyselného parku Nitra - Sever prichádza ďalší subdodávateľ japonského elektronického gigantu Sony. Španielska firma Farguell tu bude vyrábať kovové skelety, potrebné pre výrobu LCD televízorov Sony.

Slovenské energetické strojárne, a.s. (SES) Tlmače, ktorá sa zaoberajú výrobou kotlov pre elektrárne, teplárne a spaľovne, oficiálne obnovili výrobnú prevádzku v Želiezovciach


16. novembra

V priebehu ôsmich až desiatich rokov má vyrásť v bratislavskej mestskej časti Vajnory Stredoeurópsky park inovatívnych technológií (CEPIT) Bratislava Vajnory s približne 7 tis. pracovnými miestami a 3 tis. obyvateľmi. Príslušné memorandum o porozumení a vzájomnej spolupráci na uvedenom projekte podpísali primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský, starosta Vajnor Ján Mrva a konateľ nemeckej spoločnosti Cepit Holding Axel Albrecht. Zástupca nemeckého investora povedal, že investícia predstavuje okolo 100 mil. eur.

Skryť Vypnúť reklamu

Schválená novela zákona o zdravotných poisťovniach je podľa Združenia zdravotných poisťovní (ZZP) SR právnym paškvilom. Na tlačovej besede to vyhlásil výkonný riaditeľ ZZP Eduard Kováč. "Okrem toho, že novela poškodzuje slovenské zdravotníctvo a v dôsledku očakávaných medzinárodných súdnych sporov môže pripraviť slovenských daňových poplatníkov o miliardy korún, jej samotné znenie je paškvilom, ktorý vnáša chaos do verejného zdravotného poistenia," povedal Kováč.

Spoločnosť SPP-preprava, a.s., ktorá je dcérou Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) zaoberajúcou sa tranzitom zemného plynu, zmení od 1. januára budúceho roku svoj obchodný názov na eustream, a.s., informoval o tom predseda predstavenstva SPP-preprava Andreas Rau.

Skryť Vypnúť reklamu

17. novembra

Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR zverejnilo oznámenie o koncesiách na práce pri realizácii prvého balíka vybraných úsekov diaľnice D1 cez projekty verejno-súkromného partnerstva v Úradnom vestníku Európskej únie.


19. novembra

Rakúski a slovenskí predstavitelia v pondelok slávnostne otvorili novú diaľnicu A6. Nový dopravný úsek, ktorý spája diaľnicu A4 z Viedne s hraničným priechodom Kittsee a umožní tak priame diaľničné spojenie medzi metropolami Slovenska a Rakúska, bude v prevádzke od utorka.

Nepracujúci dôchodcovia, ktorí sú rodičmi nezaopatrených detí, budú mať od začiatku budúceho roka nárok na príplatok k prídavku na dieťa v sume 300 korún mesačne. Vyplýva to z novely zákona o prídavku na dieťa, ktorú podpísal prezident Ivan Gašparovič. Informovala o tom Kancelária prezidenta SR. Nová dávka má nepracujúcim penzistom ako rodičom nezaopatrených detí kompenzovať to, že pre chýbajúci príjem zo zárobkovej činnosti nemajú nárok na daňový bonus na dieťa vo výške 555 korún mesačne. Rezort sociálnych vecí predpokladá, že nárok na príplatok k prídavku na dieťa získa približne 20-tisíc nepracujúcich penzistov.

Skryť Vypnúť reklamu

Koaličná rada sa v pondelok v kauze Slovenského pozemkového fondu (SPF) podľa podpredsedu Ľudovej strany-HZDS a ministra pôdohospodárstva Miroslava Jureňu nedohodla na riešení situácie. "Neprišlo k záverom, dohode," povedal Jureňa pred novinármi. Rokovanie koaličnej rady bolo prerušené na neurčito. Jureňa však predpokladá, že delegácie koaličných strán sa stretnú ešte tento týždeň. Predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar potvrdil, že sa koaličná rada sa skončila "bez mediálnych výstupov" a rokovanie sa odkladá na neurčito.


20. novembra

Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR doplnilo v Európskom vestníku verejného obstarávania chýbajúce informácie v oznámení o koncesii na práce pri výstavbe a prevádzke piatich úsekov diaľnice D1 cez projekty verejno-súkromného partnerstva.

Skryť Vypnúť reklamu

Projekt elektronického výberu cestného mýta je zaujímavý aj pre najväčšieho slovenského telekomunikačného operátora Orange Slovensko. Na Medzinárodnom telekomunikačnom fóre ATO 2007 to uviedol riaditeľ pre stratégiu a regulačné vzťahy spoločnosti Orange Slovensko Ivan Marták.

Stavebná skupina Skanska, ktorá pôsobí prostredníctvom svojich filiálok aj na Slovensku, má záujem o účasť vo vyhlásenom tendri na koncesiu pre vybrané úseky diaľnice D1 prostredníctvom projektov verejno-súkromného partnerstva.


21. novembra

Vianočné príspevky k dôchodkom vyplatí Sociálna poisťovňa v decembri tohto roka. Informovala o tom na tlačovej besede ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Viera Tomanová.

Holandský maloobchodný reťazec Ahold sa rozhodol pokračovať vo svojom podnikaní na Slovensku. Ako v stredu informoval prevádzkovateľ predajní Hypernova a Albert, dôvodom pre toto rozhodnutie sú tohtoročné pozitívne hospodárske výsledky dcérskej spoločnosti Ahold Retail Slovakia ako aj očakávanie priaznivého vývoja maloobchodného trhu na Slovensku a podmienky na finančných trhoch.

Skryť Vypnúť reklamu

Spoločnosť J&T Real Estate začala v stredu oficiálne výstavbu polyfunkčného objektu Panorama City za približne 9 mld. Sk na Pribinovej ulici v Bratislave. Do roka 2011 by tak vedľa budovy Tower 115 mala vyrásť jej dvojička, ktorá bude podľa predsedu predstavenstva J&T Real Estate Petra Korbačku súčasťou budúceho nového centra Bratislavy na nábreží Dunaja.


22. novembra

Premiér Robert Fico požiadal vo štvrtok ministra pôdohospodárstva Miroslava Jureňu, aby dobrovoľne odstúpil z funkcie vzhľadom na jeho nevyvrátiteľnú politickú zodpovednosť.

Sociálna poisťovňa stále hľadá osobu na obsadenie pozície hlavného kontrolóra poisťovne. Ako sa uvádza vo zverejnenom inzeráte, medzi požiadavky na túto funkciu patrí vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa ekonomického alebo právnického zamerania, najmenej desať rokov praxe v oblasti finančnej kontroly a vnútorného auditu a morálna a občianska bezúhonnosť.

Skryť Vypnúť reklamu

Spoločnosť Getrag Ford Transmissions Slovakia vo štvrtok slávnostne otvorila nový závod na výrobu prevodoviek v Priemyselnom parku Kechnec. Je to prvá prevádzka nezávislého celosvetového výrobcu prevodoviek, ktorá bude produkovať dvojspojkové prevodovky novou technológiou - Getrag PowerShift.


23. novembra

Konzorcium pod vedením francúzskej spoločnosti Sanef dostalo oficiálne stanovisko Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS), že je vyradené z tendra na zavedenie diaľničného mýta.

Skupina Penta pripravuje podnet generálnej prokuratúre pre podozrenie z neústavnosti novely zákona o zdravotných poisťovniach. Ako informoval partner skupiny Penta Jaroslav Haščák, ak prokurátor rozhodne o ich podnete kladne, podá podnet na Ústavný súd SR.

Premiér Robert Fico priniesol do Prezidentského paláca návrh na odvolanie ministra pôdohospodárstva Miroslava Jureňu.

Skryť Vypnúť reklamu

26. novembra

Slovensko vyčerpalo k 22. novembru tohto roka 52,56 % prostriedkov z celkovej alokácie štrukturálnych fondov (ŠF) a štátneho rozpočtu určenej na skrátené programovacie obdobie 2004 až 2006.

Úrad geodézie, kartografie a katastra SR odmieta návrh prevziať z talianskeho právneho systému prvky inštitútu prevodu nehnuteľností, podľa ktorých zmluvy o prevode nehnuteľností spisujú len notári, a zakomponovať ich do slovenského právneho systému katastra nehnuteľností.

Premiér Robert Fico očakáva, že o niekoľko rokov budú na Slovensku vyrábať elektrickú energiu tri nové jadrové bloky.


27. novembra

Členovia finančného výboru NR SR odporučili parlamentu neschváliť žiaden zo štrnástich pozmeňujúcich návrhov predložených v jednotlivých parlamentných výboroch.

Prezident Ivan Gašparovič akceptoval návrh premiéra Roberta Fica a odvolal z funkcie ministra pôdohospodárstva Miroslava Jureňu. Novou ministerkou pôdohospodárstva sa stala Zdenka Kramplová.

Protimonopolný úrad SR (PMÚ) oznámil, že podá odvolanie voči rozsudku Krajského súdu v Bratislave o znížení výšky pokuty pre bývalú Železničnú spoločnosť, a.s., ktorej právnym nástupcom je Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s. z 37 mil. na 5 mil. Sk.

Parlament ponechal vo funkcii predsedu NR SR Pavla Pašku. Zo 111 hlasujúcich poslancov bolo za jeho odvolanie iba 59.

Slovenská koruna splnila základnú podmienku, na základe ktorej budú môcť európske inštitúcie vykonať hodnotenie maastrichtského kritéria stability menového kurzu. Zotrvala totiž v mechanizme výmenných kurzov ERM II povinné dva roky.

Poslanci opätovne schválili novelu zákona o sociálnom poistení, ktorú do Národnej rady SR vrátil prezident Ivan Gašparovič. Akceptovali pritom pripomienku hlavy štátu, keď ponechali v novele zákona ustanovenia o možnosti vstúpiť do druhého piliera v prvom polroku roku 2008.


28. novembra

Premiér Robert Fico v stredu podľa predsedu ĽS-HZDS Vladimíra Mečiara na koaličnej rade oznámil, že nie je ochotný pokračovať v koalícii. Mečiar predčasne ukončil rokovanie koaličnej rady.

Prípadný rozpad koalície by podľa analytikov mal vplyv tak na prijatie európskej meny, ako aj na vývoj úrokových sadzieb. Slovenská koruna na politickú neistotu zareagovala oslabením.

Vláda dočasne pozastavila prevod pozemkov reštituentom zo Slovenského pozemkového fondu (SPF).

Štatistický úrad SR zrevidoval tempo hospodárskeho rastu Slovenska za prvé dva štvrťroky tohto roka smerom nadol. Po zapracovaní metodických zmien tak slovenská ekonomika v prvom štvrťroku reálne medziročne vzrástla o 8,3 % a v druhom štvrťroku o 9,3 %.

Od začiatku júla 2008 budú dodávatelia a spotrebitelia platiť spotrebnú daň z elektriny, uhlia a zemného plynu. Vyplýva to zo schváleného návrhu zákona o spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu. Domácnosti by mali byť od týchto daní oslobodené.

Národná rada začala prerokovávať návrh štátneho rozpočtu na rok 2008. Podľa vládnej predlohy je deficit rozpočtovaný vo výške 31,981 mld. Sk, čo je oproti tohtoročnému rozpočtu schodok nižší o 6,4 mld. Sk.


29. novembra

Ľudová strana - HZDS (ĽS-HZDS) zostáva vo vládnej koalícii. Predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar však stabilitu koalície garantuje len do mája. Po večerných a nočných rokovaniach so Smerom-SD sa rozhodli spojiť hlasovanie o štátnom rozpočte s hlasovaním o dôvere vláde.

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia (ZSSK Cargo) by sa nemala stať súčasťou spoločného podniku s českou spoločnosťou ČD Cargo. Na návrh ĽS-HZDS sa na tom dohodla vládna koalícia.30. novembra

Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca hospodárstva vzrástla medziročne v treťom štvrťroku 2007 o 6,8 % na 19 514 Sk. Reálna mzda sa zvýšila o 4,2 %.

V priemere za 3. štvrťrok sa na Slovensku znížil počet nezamestnaných o 43,7 tisíc osôb na 297,9 tisíc. Priemerná miera nezamestnanosti klesla o 1,6 percentuálneho bodu na 11,2 %.

Reálny rast slovenskej ekonomiky v treťom štvrťroku tohto roka dosiahol 9,4 %.

Štatistický úrad SR ponechal svoje prognózy ekonomického rastu v roku 2007 na úrovni 8,8 %. Ako ďalej vyplýva z aktualizovanej prognózy makroekonomického vývoja, absolútna tvorba hrubého domáceho produktu by mala dosiahnuť 1 845,4 mld. Sk.

Cena elektrickej energie sa na budúci rok zvýši pre obyvateľstvo v priemere o 2,86 %. Cena plynu na budúci rok sa podľa ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka meniť nebude. Cenu tepla a vody Úrad pre reguláciu sieťových odvetví zatiaľ (ÚRSO) nestanovil.

Ministri v piatok na mimoriadnej schôdzi vlády jednohlasne schválili návrh na spojenie hlasovania Národnej rady SR o zákone o štátnom rozpočte na budúci rok s hlasovaním o dôvere vláde Roberta Fica.


Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Ekonomika

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí
 2. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi
 3. Kanceláriám ešte neodzvonilo
 4. Ašot Haas v Bratislave: Nenechajte si ujsť umelecký zážitok
 5. Radosť zachytiť tieto krásne krivky
 6. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu
 7. Slovenský orloj – svetová atrakcia
 8. Predplaťte si SME.sk s garanciou vrátenia peňazí
 9. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér
 10. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých?
 1. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
 2. Pápež František požehnal základný kameň novej nemocnice
 3. Ašot Haas v Bratislave: Nenechajte si ujsť umelecký zážitok
 4. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 5. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 6. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou?
 7. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 8. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 9. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí
 10. ŠKODA prišla s unikátnou platformou
 1. Maldivy, Maurícius či Mexiko sú na dosah jediným letom 9 155
 2. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 6 124
 3. Slovenský orloj – svetová atrakcia 4 221
 4. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 4 031
 5. Mayo Galuška praží extra kávu, oligarcha Hodorovský je Mr. Krach 2 476
 6. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi 2 283
 7. Uznávané štúdio oživilo zanedbané štvrte. Prišlo do Bratislavy 1 857
 8. Prvá dáma festivalu 1 676
 9. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 1 665
 10. Za koľko zradil Judáš Ježiša podľa dnešných peňazí? 1 534
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Rozhovory ZKH: Daniel Lipšic.

Aké vysvetlenie má pre odposluchy vyšetrovateľov tímu Očistec?


a 1 ďalší 2 h
Minister vnútra Roman Mikulec.

Vznikne pracovná skupina.


2 h

Neprehliadnite tiež

Odstavené vlakové súpravy Deutsche Bahn na stanici Berlin-Lichtenberg 3. septembra.

Členovia odborov budú dostávať príplatok súvisiaci s ochorením COVID-19.


TASR 1 h
Primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

Primátori sa zaviazali vzájomne si pomáhať, zdieľať skúsenosti a spolupracovať.


TASR 2 h
Ilustračné foto.

Európsky týždeň mobility sa každoročne koná od 16. do 22. septembra .


TASR 4 h
Ilustračné foto

Trh práce poškodilo šírenie delta variantu koronavírusu aj hurikán Ida.


SITA 4 h
Skryť Zatvoriť reklamu