Bratislava 8. augusta (TASR) - Predaj vozidiel značky Škoda stúpol v júli 2005 medziročne o 16,20 %. Kým v júli 2004 bolo zaregistrovaných 1 629 vozidiel tejto značky, minulý mesiac ich bolo 1 893. TASR o tom informovala PR manažérka spoločnosti Škoda Auto Slovensko Zuzana Kleknerová.
Medziročný rast dosiahla Škoda aj za obdobie január až júl 2005, počas ktorého v SR zaregistrovali celkovo 11 518 áut tejto značky, kým za rovnaké obdobie roku 2004 to bolo 11 392 škodoviek. Ako ďalej vyplýva z údajov Združenia automobilového priemyslu SR, ku koncu júla si značka Škoda v porovnaní s prvými mesiacmi tohto roka zvýšila svoj celkový trhový podiel v kategórii osobných a malých úžitkových vozidiel na 28,43 %. V kategórii osobných vozidiel jej podiel na trhu predstavoval 31,69 % za január až júl 2005.
Začiatkom roka automobilka Škoda informovala, že chce v tomto roku predať na Slovensku minimálne 20 500 vozidiel, čo je asi o 700 menej ako vlani. Podiel mladoboleslavského výrobcu na slovenskom trhu sa už niekoľko rokov znižuje. Zatiaľ čo v roku 1998 dosahoval okolo 45 %, vlani to bolo asi 31 %. V dlhodobom horizonte sa chce priblížiť hranici 40 %.