ku všetkým protestom odborárov. Predstavitelia KSS zatiaľ rokujú so stranou Smer a s niektorými členmi Ľudovej únie (ĽÚ) Vojtecha Tkáča. Veria, že sa k nim pripojí i ĽS-HZDS. S predstaviteľmi hnutia však zatiaľ nerokovali. Okrem odvolania ministrov zodpovedných za reformy by KSS chcelo zmeniť, alebo zablokovať zákony súvisiace s daňovou a dôchodkovou reformou, spoplatnením denného štúdia na vysokých školách a s nimi súvisiace legislatívne normy. Okrem zjednotenia parlamentnej opozície sa KSS pokúsi vyvolať aj protest občanov proti reformám.
Najmä jednotná 19-percentná daň z príjmov a s ňou súvisiace zvýšenie dane z pridanej hodnoty (DPH) niektorých výrobkov na 19 % je podľa šéfa KSS Jozefa Ševca "sociálnou zradou páchanou vládou na obyvateľstve Slovenska." Ševc tiež vyzval všetkých študentov slovenských vysokých škôl k obhajobe svojich práv
a protestom proti spoplatneniu štúdia. KSS žiada vládu, aby zaviedla nulovú daň na lieky a zdravotné pomôcky a 6-percentnú daň na základné potraviny, ktorá podľa Ševca platí napríklad v Poľsku a Českej republike.
Vláda podľa predsedu KSS nemá víziu vývoja republiky. "Nevie akým štátom má byť Slovensko - európskym, svetským, katolíckym, či občianskym." Slovenská republika podľa komunistov nie je v sociálnej oblasti pripravená na vstup do Európskej únie. Komunisti zároveň žiadajú vládu, aby riešila kritickú situáciu v poľnohospodárstve, ktorú spôsobuje dlhotrvajúce sucho. Predbežný odhad škôd na úrode obilnín je podľa nich približne 7 mld. Sk. Komunisti nesúhlasia s vyslaním ženijnej jednotky slovenských vojakov do Iraku. "Vláda nesie plnú zodpovednosť za prípadné straty na ľudských životoch na oboch stranách, " upozornil J. Ševc.