strana sa zaujímala aj o možnosti spolupráce v oblasti stavby lodí, pričom indonézska delegácia počas pobytu na Slovensku navštívi aj lodenice v Komárne. Z výsledkov rokovania vyplynula aj možná spolupráca pri výrobe lokomotív a záujem indonézskej strany smeroval aj k investičným aktivitám slovenských firiem v oblasti energetiky. Agentúru SITA o tom informovala riaditeľka komunikačného odboru Ministerstva hospodárstva SR Dagmar Hlavatá.
Slovenská strana zdôraznila záujem zúčastňovať sa na tendroch vypisovaných indonézskou vládou a šéf slovenského rezortu hospodárstva tiež vyjadril záujem o investície indonézskych firiem na Slovensku najmä v oblasti ľahkého priemyslu, elektroniky a textilného priemyslu.
Rokovanie bolo zamerané najmä na možnosti rozvoja bilaterálnej slovensko-indonézskej spolupráce v hospodárskej oblasti, pričom slovenská strana hľadala najmä možnosti pre rast exportu do Indonézie. Zahranično-obchodná výmena medzi SR a Indonéziou sa v posledných rokoch pohybuje v rozmedzí od 33 do 50 mil. USD, slovenská bilancia je však pasívna. Export SR do Indonézie v roku 2002 medziročne poklesol až o 56,2 %, čo rezort hospodárstva z hľadiska ďalšieho vývoja pokladá za neprijateľné.
Delegácia indonézskeho parlamentu sa v utorok stretla aj s ministrom pôdohospodárstva Zsoltom Simonom, kde opäť zdôraznila záujem o dodávky slovenskej poľnohospodárskej techniky. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa ministra Katarína Czajliková, podpredseda indonézskeho parlamentu vyslovil záujem aj o spoluprácu v oblasti vedy a výskumu, najmä čo sa týka ovocinárskej produkcie.
(1 USD = 36,092 SKK)