Pridajte priamu reakciu k článku
Suse linux 10.2
.
www.opensuse.org
.
Kazdy kto este nevyskusal, nech sa necha presvedcit a aspon vyskusa.
.
HLAVNE VYHODY:
- balickovaci system, ktory dovoluje JASNE, PRHLADNE a BEZ VIRUSOV manazovat softver, respektujuc vsetky vzajomna vazby programov.
- programy zadarmo, cize setrenie penazi a svedomia. Pritom mnohe aj viac specializovane programy su dostupne (gimp, LabPlot, QtiPlot, 2D a 3D cat programy). Samozrejme vsetko ostatnebezne tiez (Open office, Firefox)
- bez virusov a "malwaru".
- live distribucie, s ktorymi maju Windows problemy kvoli autorskym pravam.
- ak sa vyskytne problem/chyba MOZNOST VYGOOGLOVAT riesenie, co sa pri Windowsoch kvoli chranenemu kodu pakticky neda
gotroch
linux je fajn system, ale zatial na nom nebezi ani jeden seriozny graficky alebo modelovaci program.
qwe
A je po tých programoch seriózny dopyt? Či len qwe by si jeden kúpil? Ak je toto problém, tak môžeš kvantum nástrojov pustiť cez wine.
www-data
Z tejto diskusie boli odstránené príspevky porušujúce Kódex diskutujúceho alebo nesúvisiace s témou (1) ak ich predsa chcete zobraziť, musíte sa najskôr prihlásiť.
Lebo tieto programy asi azko spustis za pomoci Wine...
takajednoducha definica
fotrik ti kupil i7-975 a 280gtx a 16ddr3 tak podme na fora sa pochvalit?
zabudol si povedat, ze ten linux v hollywoode su upravene distribucie na mieru a rozhodne nie su zadarmo.
vo fimovych studiach sa bezne pouzivaju aj lin aj win riesenia.
pri avatarovi sa na zber a triedenie dat pouzival sw od ms.
Adobe balík sa tam rozhodne nepoužíva, vieš si predstaviť, že by strihali Avatara na Adobe Premiere, a efekty k nemu robili na Adobe After Effects? Smiešne! Tie ďalšie čo si písal nepoznám....
len sa pouziva na ine veci, ako vyroba animakov.
btw, aj na renderovanie sa pouzivaju aj win systemy aj v holywoode. je to len o implementacii toho ktoreho riesenia. pokojne mozes animovat pod lin a ratat pod win. zalezi ako mas postaveny system.
ano, na lin bezia profi 3d modelovancie a graficke nastroje, ale len na velmi specificke veci. bezny smrtelnik ich nevyuzije a ani nezaplati.
co si budeme hovorit. avatara urcite nerobili v blenderi.
Ide o to, že tam je treba, aby to štúdio napríklad počas správ zrazu nepadlo a neobjavila sa modrá obrazovka. To proste musí fachať bechybne.
Po troche googlenia to tak, že Avatar-a robili v SW od Autodesk-u, na HW od Hewlett-Packard (http://h30458.www3.hp.com/nz/e...) na farme Weta Digital a ... na OS Linux http://www.top500.org/system/1... . Takže Blender, nie. Ale Linux, áno ;-)
linux ci win....
95%userov na linux nikdy neprejde lebo pokec bezi na wine a kamos mi ho instaloval a povedal ze linuxje sra.ka
tie zvysen percenta linux pouziva a brani na forach
ale v podstate je to ako som pisal debata kto dalej dosti, cize o nicom
kazdy ma nieco
a kto zvlada linux na profi urovni, tak zvlada celkom dobre aj windows cize ho nejake graficke programy nezaskocia, tym padom neriesi prkotiny nahodit za tazke prachy adobe do winu ked to vie aj z linuxom a podstatne lacnejsie a lepsie
3D:
blender. renderman od pixaru. maya. rendrovacie clustery pre narocne 3D sceny...
2D/CAD:
proengineer. catia v4
.
Ja gimp bezne pouzivam na bezne veci (screenshoty, dokreslenie ciarky, textu, obdlznicka, rotaciu, zmensenie, zmenu formatu, vymazanie niecoho) a nemam pocit, ze je "user ennemy".