Inšpekcia varuje pred buginou, ktorá môže poraniť
Slovenská obchodná inšpekcia upozorňuje na buginu pre bábiky, ktorá môže dieťa poraniť.
BRATISLAVA. Ružový športový kočík pre bábiky vyrobený v Číne môže byť pre dieťa nebezpečný. Tvrdí to Slovenská obchodná inšpekcia.
Spotrebiteľom, ktorí buginu kúpili, odporúča, aby ju deťom na hranie nedávali. Výrobok by mali odniesli do predajne a žiadali vrátenie peňazí.
Skladací kočík, ktorý je vyrobený z plastu a textilu, a má číselné označenie 28221, sa dá podľa inšpekcie rozložiť bez toho, aby sa zaplo blokovacie zariadenie.
Dieťa, ktoré sa s buginou hrá, si môže myslieť, že už kočík rozložilo, no nedá sa vylúčiť, že sa mu znovu nepredvídateľne sklopí. V takom prípade sa môže pri hre poraniť.
streda 21. 12. 2011 16:40 | Denisa Čimová
© 2011 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Foto: SOI

- 4 hodiny
- 24h
- 3dni
- 7dní
- Pretlak je na práve, učiť matematiku nik nechce 17 672
- Akcionári Facebooku žalujú Zuckerberga a banky 7 638
- Ficova vláda zdaní aj vklady obyvateľov v bankách 7 501
- Štát kúpi i zbytočný softvér, neskôr sa ho zbaví 2 044
- Beblavý: Nie bohatí a monopoly, deficit znížia najmä ľudia 1 706
- Francúzsko navrhuje podporiť Grécko z eurofondov 1 511
- Penta zväčšuje svoj vplyv v zdravotníctve 1 118
- Banka Morgan Stanley zatajila realitu o Facebooku 793
- Euro oslabilo voči doláru na 21-mesačné minimum 510
- Nemecký politik tvrdí, že euro je trest za holokaust 505
























