Investor projektu Vienna Gate požiadal súd o ochranu pred veriteľmi
BRATISLAVA. Investor bratislavského projektu Vienna Gate, ktorý má po otvorení objektu v máji minulého roka dnes 40 % bytov prázdnych, požiadal o súdnu ochranu pred veriteľmi. Informoval o tom denník Hospodárske noviny (HN).
"Keďže majetok stále prevyšuje záväzky, spoločnosť potrebovala získať časový priestor, aby mohla zrealizovať odpredaj svojho majetku," uviedol predseda predstavenstva investorskej spoločnosti Vienna Gate 1 Roman Balogh.
Podľa HN v tejto problematickej situácii sa síce investor usiloval oživiť predaj znižovaním cien bytov, z 2500 eur za štvorcový meter (m2) ubral celú tisícku, ale ani to nepomohlo. "Pri reklamnej kampani v médiách sa nám podarilo od novembra doteraz predať 30 bytových jednotiek," konštatoval Balogh. Napriek tomu je spoločnosť od decembra v ozdravnom procese v snahe zabrániť tomu, aby na jej majetok siahli veritelia.
Problémy s predajom bytov však postihli aj ďalšie projekty. Prázdnych bytov sa nevedia zbaviť bratislavské projekty Eurovea, River Park a Rača Vineyards. "Myslíme si, že tento rok sa ukáže presne, ktoré projekty a ktorí developéri sú finančne dostatočne silní a ktorí nie," predpovedá riaditeľka firmy Bond Reality Daniela Danihel Rážová.
streda 3. 3. 2010 12:10 | Copyright © TASR 2010
© 2010 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

- 4 hodiny
- 24h
- 3dni
- 7dní
- Podniká sa u nás najhoršie v histórii meraní 3 438
- Toyota je opäť svetovou jednotkou 2 614
- SDKÚ: Cenová rada je marketingový trik Smeru 2 080
- Fico: Ak Francúzi navrhnú eurobondy, podporíme ich 1 376
- V poľskej ryži z Lidla našli priveľa olova 1 094
- Burian zo Smeru: Odvod do 2. piliera sa znižovať bude 717
- Akcie Facebooku začali obchodovanie so stratou 477
- V Bratislavskom a Košickom kraji je stále realitná bublina 415
- Nemecký Handelsblatt: Košice sú kandidátom pre závod BMW 410
- Gréci nie sú jediní, ktorí hromadne vyberajú úspory 406



















ďalšie info
denné menu





