McDonald's bude v Nemecku zelený
Známy reťazec rýchleho občerstvenia mení imidž, aby budil ekologickejší dojem.
BERLÍN, BRATISLAVA. Svetoznáme logo McDonald's bude v Nemecku onedlho vyzerať inak. Ako informovala internetová stránka televízie Deutsche Welle, známe zlaté oblúky už nebudú na červenom pozadí, ale na zelenom. Značka fast foodov sa tak snaží zlepšiť svoj imidž na ekologickejší.
Logá sa budú meniť pri všetkých nových a zrenovovaných reštauráciách v Nemecku, povedal pre Financial Times Deutschland viceprezident spoločnosti v krajine Holger Beeck. Podľa neho to súvisí v rešpektom k životnému prostrediu. Jednou z prvých zelených McDonald´s bude predajňa na mníchovskom letisku.
Logo McDonald's je pritom podľa jednej štúdie šiesta najhodnotnejšia značka. Medzi mladými Nemcami vo veku 12 až 18 rokov je ako značka úplne najpopulárnejšia.
Sieť fast foodov v minulosti bola často terčom enviromentalistov, ktorí jej vyčítali okrem iného používanie obalov. Ako však napísala agentúra AFP hnutie Greenpeace ju aj pochválilo - za používanie chladničiek bez freónov.
pondelok 23. 11. 2009 15:36 | (vas)
© 2009 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

V Nemecku už budú zlaté oblúky na zelenom pozadí.
Foto: SITA / AP

- 4 hodiny
- 24h
- 3dni
- 7dní
Fico sa mýlil. Nezamestnanosť rastie ďalej 3 527- Brusel zažaluje Grécko za nerefundovanie DPH 3 361
Tomanová sa pri sociálnych podnikoch obhajovala lžou 1 281- Šéfka Pelikan.sk: Letenkové tendre sú skorumpované 1 120
- Daňové priznanie 2010 603
- O dva roky hrozí finančnému sektoru ďalší kolaps 524
- Aj v českej Škode sa schyľuje k štrajku 345
- Danone zaplatí zákazníkom milióny za neúprimnú kampaň 339
- Daňová správa odhalila podvod pri obchodovaní so zlatom 279
- Siemens prepustí tisíc ľudí v IT 277
















