Najlacnejší internet pre domácnosti stojí v priemere 12,38 eura

Vydané 21. 7. 2009 o 17:13 Autor: tasr

BRATISLAVA. Za najlacnejšie pripojenie na internet v súčasnosti zaplatia domácnosti na Slovensku 12,38 eura (372,96 Sk) mesačne. Ide o priemernú cenu mesačných paušálov vrátane zariadení a inštalačných poplatkov rozrátaných na obdobie viazanosti. TASR o tom informoval internetový server porovnat.sk.

"Tento priemerný údaj vychádza z najlacnejších produktových variantov až 22 slovenských internetových providerov," uviedol projektový manažér porovnat.sk Martin Štefánik. Oproti minulému mesiacu tak najlacnejší variant internetového paušálu klesol o 0,88 eura (26,51 Sk). Štefánik vidí dôvod v rozšírení spolupráce servera s novými providermi.

"Od minulého mesiaca sme nadviazali spoluprácu s ďalšími 11 lokálnymi poskytovateľmi. Ich cenníky stlačili dole priemerné poplatky za aktuálne najlacnejšie varianty internetu," konštatoval projektový manažér.

porovnat.sk zlučuje ponuky domácich operátorov, umožňuje záujemcom na základe zadanej adresy vyhľadávať dostupné pripojenia a porovnávať ich.

Hlavné správy

SPORT.SME.SK

Na úsekoch s kockami sa pelotón delí, Sagan je opäť v popredí

Dnešná štvrtá etapa môže priniesť veľké rozostupy. Cyklisti totiž na trase zo Seraingu do Cambrai prejdú sedem úsekov so starými kamennými cestami, tzv. pavé.

TV.SME.SK

Srebrenica máta svet aj 20 rokov po genocíde

V týchto dňoch si pripomíname 20 rokov od genocídy v bosnianskej Srebrenici, najhoršej v Európe od konca druhej svetovej vojny.

EKONOMIKA.SME.SK

Grécke firmy majú problém vyplácať pohľadávky českým exportérom

K najviac vyvážaným tovarom patria informačné a komunikačné technológie.

EKONOMIKA.SME.SK

Pre Turecko a Tunisko platí druhý stupeň cestovného odporúčania

Slováci by mali zvážiť nevyhnutnosť cestovania do viacerých miest a provincií.

  • 4 hodiny
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní